Tonoucí se stébla chytá, kryptoměny zachraňují akciovky
Bylo nebylo, před dávnými kryptoměnovými časy, za devatero horami a devatero moři byla země zaslíbená. V té zemi žili dva pánové, kteří nevěděli sice nic o kryptoměnách, ale jinak toho uměli opravdu hodně. Tito pánové se spolu léta páně 1881 dali dohromady, aby založili společnost. A ne tak ledajakou, byla to společnost, která v mnohém měla změnit svět. Každý z nich do té společnosti přispěl svým dílem. Jeden jako vynálezce, druhý skvělý obchodník. Vynálezy a obchod, to jde dohromady, byla to v té době skvělá investice.
Tito pánové, kteří se jmenovali George Eastman (vynálezce) a Henry Strong (byznysmen) se rozhodli založit společnost Eastman Dry Plate Company. Tato společnost se časem přejmenovala podle svého výrobku na Kodak, respektive Eastman Kodak Company. Tito pánové nevěděli, že založí firmu, která dobude svými produkty svět a bude dominovat trhu.
Investoři po celém světě tuto firmu znát podle označení ISIN US2774614067
Kodaku ujel vlak
Kodaku se v poslední době nedařilo, protože včas nerozpoznali, že skončila stará éra a včas nenaskočili do nově rozjetého vlaku digitálních fotografií. Poslední dobou se šíří zprávy o tom, že akciové společnosti nad hrobem místo bankrotování se přejmenovávají, aby drželi krok s kryptoměnovým světem. Zelináři ohlásí, že místo výroby zeleniny, nebo džusů budou investovat do blockhainu a následně bohatnou. Pánové Eastman a Strong jsou sice dávno po smrti, ale vypadá to, že nápady na záchranu značky má aktuální vedení společnosti Kodak.
KodakCoin na scéně, Initial Coin Offering
Zakládají totiž ve spolupráci s firmou WENN Digital svou vlastní kryptoměnu KodakCoin, kterou chtějí odměňovat fotografy za poskytnutí licencí k fotografiím, které jí svěří do platformy KodakOne. Za poskytnutí licence autoři fotografií obdrží odměnu v digitální kryptoměně KodakCoin.
Nebuďme škodolibí a přejme jim úspěch. ICO (Initial Coin Offering je způsob vydávání prvního vydání kryptoměny – první veřejná nabídka, je to podobné úpisu akcií na základě veřejné nabídky) KodakCoinu začne 31. ledna 2018. Narozdíl od úpisu akcií na základě veřejné nabídky není ICO tak státy regulované, investoři nemají stejná práva, jako majitelé akcií.
Koupit KodakCoin, ano či ne?
Možná si říkáte, že zkusíte koupit KodakCoin, a uvidíte. Koupíte za pár dolarů a buď se investice zhodnotí, nebo ne. Nebylo by ale lepší v tomto případě koupit přímo samotné akcie společnosti Kodak? Osobně se domnívám, že KodakCoin nebude příliš úspěšný projekt. Pokud do Kodaku investovat, tak ale do akcií. Výnosy z akcií jsou totiž osvobozeny od daně z příjmu, pokud:
- V daném zdaňovacím období nepřesáhne úhrný příjem z cenných papírů částku 100 tisíc korun.
- Dále je příjem z prodeje cenných papírů vždy osvobozen od daně z příjmů (bez ohledu na výši příjmů), pokud mezi nabytím a prodejem uplynula doba delší než tři roky
A jak si Kodak vede? Minimálně od roku 2012 se píše, že společnosti Kodak hrozí bankrot a že se topí v dluzích. Vlastní kryptoměna je má spasit, ale dokáže to?
Investujte tedy uvážlivě.
Doporučení: dejte si do záložek naší čtečku novinek a sledujte přes ní, co píší jinde, ať vám nic neuteče:
Obchodník, retenční specialista, technologický nadšenec, linuxák a blogger. Vlastník webu Centrum investic. Jsem člověk, který má rád obchod a investice, prodej. Mám rád moderní technologie a internet. Fascinují mne kryptoměny a technologie blockchainu. Aktuálně pracuji jako správce informačních systémů.
Provoz webu něco stojí a autoři článků si za své příspěvky zaslouží honorář. Pokud se vám web líbí a chtěli byste častější články, neváhejte přispět. Články budou moci být častější, zajímavější.
Přispějte a zanechte svou digitální stopu v blockchainu pro další generace.
Přispívat je normální. Já přispívám například do nadace Dobrý anděl